Zbiór porad o lumbago i nie tylko

Lumbago – jak sobie z tym poradzić?

lumbago objawyDolegliwości związane z kręgosłupem są powszechnym zjawiskiem. W ciągu swojego życia zapewne każdy przynajmniej raz odczuje ból pleców. Czasami jednak ból jest bardzo mocny i trwa przez dłuższy czas. Przyczyną bólu najczęściej są urazy mechaniczne oraz zaniedbanie kręgosłupa, które doprowadza do zmian zwyrodnieniowych.

Lumbago – objawy

Lumbago objawy to przede wszystkim ból w dolnym odcinku kręgosłupa, który pojawia się nagle i może trwać nawet sześć tygodni. Choroba lumbago bardziej znana jest pod nazwą ?korzonki?. Jeżeli ból kręgosłupa nie ustępuje nawet po odpoczynku, to koniecznie należy zgłosić się do lekarza. Niepokojące lumbago objawy to gorączka, szybka utrata masy ciała oraz ciągły ból promieniujący na inne części ciała. Wizyta u lekarza wskazana jest także wtedy, gdy doznaliśmy jakiegoś urazu mechanicznego, np. spadliśmy z drabiny lub pośliznęliśmy się na kafelkach.  Każde lumbago objawy warto skonsultować ze specjalistą, ponieważ ból kręgosłupa może oznaczać wiele chorób, nawet nowotworowych.

Lumbago – przyczyny, leczenie i zapobieganie

lumbago przyczynyWystarczy nieprawidłowa pozycja ciała podczas siedzenia i już mogą pojawić się lumbago przyczyny. Nagły skręt ciała, podnoszenie ciężarów, wielogodzinne prowadzenie samochodu – to wszystko są lumbago przyczyny. Jeżeli chcemy uniknąć bólu korzonków powinniśmy zadbać o swój kręgosłup. Pracując wiele godzin przed komputerem zainwestujmy w ergonomiczny fotel. Prowadząc często samochód kupmy maty masujące bądź rehabilitacyjną nakładkę na fotel samochodowy. Dzięki takim przedmiotom nasz kręgosłup jest mniej narażony na jakiekolwiek urazy. Profesjonalne maty i nakładki rehabilitacyjne można znaleźć, np. w sklepie UlgaDlaKregoslupa.pl. Warto zapoznać się z ofertą sklepu i wyeliminować z naszego życia ból kręgosłupa, który czasami nie pozwala nam wykonywać codziennych czynności.   Prowadząc zdrowy tryb życia, dbając o dietę i uprawiając sport zmniejszamy prawdopodobieństwo, że będziemy mieć problemy z kręgosłupem.

Zapobiec bólowi można także poprzez masaże. Po męczącym dniu warto zrelaksować się w wannie z matą ozonową, żeby rozluźnić się, poprawić krążenie krwi i oczywiście zmniejszyć ból pleców. Oprócz wyżej wymienionych, lumbago przyczyny to także ciąża, otyłość, nieodpowiednia pozycja podczas spania, problemy ginekologiczne, zaburzenia snu, niektóre infekcje, choroby kości i osteoporoza. Jak widać jest wiele przyczyn lumbago. Jednak większość z nich można wyeliminować poprzez regularne ćwiczenia. Jeśli będziemy dbać o prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu, siedzenia lub stania, to raczej nie powinniśmy odczuwać żadnych bólów pleców. Wzmacniając kręgosłup od najmłodszych lat przyczynimy się do tego, że w przyszłości osteoporoza może nie być naszym problemem.

Autor tekstu: Agata Sachar

« previous page

Lumbago

Mechanizm i przyczyny występowania choroby Kiedy chwyta nas z nienacka ostry ból w plec...

next page »

Leczenie

lumbago leczenieLumbago to jedna z chorób kręgosłupa. Charakteryzuje się nagłym i silnym bólem odcin...

Comments are closed.

Pings are closed.